Menüyü Kapat
(0) Sepet
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  Filtreler
  Tercihler
  Arama

  Satın Alma Kuralları ve İade Politikası

  Satın Alma Kuralları Ve İade Koşulları 

  Aşağıda sitemizde satışını yaptığımız çeşitli doğal gıda, sağlık ve bakım ürünlerinin alımına ilişkin sözleşme yer almaktadır. Çekinmez MARKET bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır. 

  1. TARAFLAR 

  Çekinmez Market (iş bu protokolde kısaca "Çekinmez Market" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta ürünleri satın alma yoluyla talep edecek olan şahıs veya şirket (bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir. 

  2. SÖZLEŞMENİN KONUSU 

  a) Çekinmez Market’in tedarik ettiği doğal, fıtrata uygun tüm ürünlerin (Bundan sonra " Ürünler" olarak anılacaktır.) tüketiciye ulaştırılması için Çekinmez Market ile MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir. 

  b) Sipariş formunda belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir. 

  c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir. Bu sözleşme,  Ürünlerin satın alınması sırasında, Çekinmez Market ile MÜŞTERİ arasındaki ilişkiyi düzenler. 

  3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ 

  Bu sözleşme, MÜŞTERİNİN www.cekinmezmarket.com sitesi üzerinden Ürünlerin siparişini vermesiyle başlar, seçtiği sepetteki ürünleri gerek havale ile gerekse kapıda ödeme seçeneği kullanarak ödemesi ile devam eder ve Ürünleri adresine ulaştırmasıyla da sona erer. 

  4. ÜCRET ve   ÖDEMELER 

  Sözleşmeye konu olan ilgili Ürünlerin ücretleri, satın alınılacak ilgili ürünlerin sayfalarında belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve MÜŞTERİ'NİN bu ücreti sözleşme süresinde belirtildiği üzere (banka havalesi ya da kapıda ödeme ile) alınır ve böylelikle stokta bulunması veya tedarik edilmesi süresine göre kurye ile teslim edilir. Bu bedel ödemenize ek olarak ilave edilecektir. 

  5. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI 

  a. MÜŞTERİ, Ürünleri satın almasıyla birlikte kullanma hakkına sahip olur. Dolayısıyla MÜŞTERİ, Ürünlerin yanlış tüketimi kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıklardan Çekinmez Market'i sorumlu tutamaz. 

  b. MÜŞTERİ, aldığı Ürünlerin T.C. yasalarına uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu sebeple oluşturulacak aksaklıklardan Çekinmez Market hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. 

  6. İADE ve Değişim KOŞULLARI 

  a) Çekinmez Market, siparişi verilen tüm Ürünleri gönderi esnasında, tazeliğini ve son kullanma tarihlerini kontrol edip, hijyenik koşullarda en sağlıklı yöntemlerle paketleyerek kargoya teslim edilmeye hazır hale getirecektir. 

  b) MÜŞTERİ, Ürünlerinin eline geçmesinden sonra eğer ürün yolda bozulmuşsa ya da kurye kaynaklı kırılıp tahribata uğramışsa geri iade etme hakkını saklı tutacaktır. 

  Telefon:0537 640 00 19 

  Market alışverişlerinde ürün değişimi nasıl yapılır? 

  Oluşturduğunuz ve ödemesini kapıda nakit ya da kapıda kredi kartı olarak seçtiğiniz siparişleriniz için teslimat sırasında yapmak istediğiniz iptallerde POS cihazı veya dağıtım görevlisi tarafından anında iade işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Sipariş teslimatından birkaç gün sonra yapılacak iptaller için de aynı işlem uygulanmaktadır. Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan / tahrip etmeden / bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.